Макаронні матриці

виды макаронных матриц

З якого матеріалу виготовляють макаронні матриці?

В Україні макаронні матриці виготовляють із харчової нержавіючої сталі марки AISI304. Така сталь не іржавіє і, при належному обігу, може прослужити близько 5-10 років. Так само виготовляють матриці з бронзи, але оскільки бронза менш зносостійка, порівняно з нержавійкою, поверхню покривають хромом. Ця конструкція досить дорога (майже в 2-2,5 рази дорожча за конструкцію з нержавійки) і майже не використовується в нашій країні.

производство макаронной матрицы

виробництво макаронної матриці

Види макаронних матриць

Круглі макаронні матриці застосовуються для короткорізних макаронних виробів. Розміри макаронної матриці залежать від продуктивності макаронного преса і можуть змінюватись від 30мм до 650мм у діаметрі. Висота матриць часто варіюється і рекомендується виробником макаронних ліній.

макаронная матрица спиральки

Прямокутні макаронні матриці застосовуються при виготовленні довгих макаронних виробів як спагетті, лінгвінні і довга локшина. При формуванні довгі макаронні вироби розкладаються на бастуни в атоматизованому режимі. Прямокутні матриці мають довжину від 955 до 1245 мм, ширину 200 мм. Товщина матриць коливається від 35 до 50 мм.

матрица для производства спагетти

Фільєри для макаронних матриць

Макаронні фільєри є вкладишами, які запресовуються в макаронну матрицю і мають різну конструкцію для отримання певних видів макаронних виробів.
Макаронні фільєри можуть бути з фторопластом та без фторопласту.

Фільєри для макаронної матриці без фторопласту використовуються для отримання супових засипок: зірочки, фігурки тощо. Вироби виходять білі через те, що йде тертя об латунь. Але вироби завдяки цій поверхні добре вбирають бульйон або соус.

макаронные фильеры без фторопласта

Фільєри з фторопластом використовуються для отримання всіх основних видів макаронних виробів. Поверхня макаронних виробів має гладку (коефіцієнт тертя фторопласту найменший із усіх відомих пластиків) і самі макаронні вироби мають бурштиновий колір, що приваблює покупців.

макароннаые фильеры с фторопластом

Каталог "Макаронні фильєри"