З якого матеріалу виготовляють макаронні матриці?
В Україні макаронні матриці виготовляють із харчової нержавіючої сталі марки AISI304. Така сталь не іржавіє і, при належному обігу, може прослужити близько 5-10 років. Так само виготовляють матриці з бронзи, але оскільки бронза менш зносостійка, порівняно з нержавійкою, поверхню покривають хромом. Ця конструкція досить дорога (майже в 2-2,5 рази дорожча за конструкцію з нержавійки) і майже не використовується в нашій країні.
Види макаронних матриць
Круглі макаронні матриці застосовуються для короткорізних макаронних виробів. Розміри макаронної матриці залежать від продуктивності макаронного преса і можуть змінюватись від 30мм до 650мм у діаметрі. Висота матриць часто варіюється і рекомендується виробником макаронних ліній.
Прямокутні макаронні матриці застосовуються при виготовленні довгих макаронних виробів як спагетті, лінгвінні і довга локшина. При формуванні довгі макаронні вироби розкладаються на бастуни в атоматизованому режимі. Прямокутні матриці мають довжину від 955 до 1245 мм, ширину 200 мм. Товщина матриць коливається від 35 до 50 мм.
Фільєри для макаронних матриць
Макаронні фільєри є вкладишами, які запресовуються в макаронну матрицю і мають різну конструкцію для отримання певних видів макаронних виробів.
Макаронні фільєри можуть бути з фторопластом та без фторопласту.
Фільєри для макаронної матриці без фторопласту використовуються для отримання супових засипок: зірочки, фігурки тощо. Вироби виходять білі через те, що йде тертя об латунь. Але вироби завдяки цій поверхні добре вбирають бульйон або соус.
Фільєри з фторопластом використовуються для отримання всіх основних видів макаронних виробів. Поверхня макаронних виробів має гладку (коефіцієнт тертя фторопласту найменший із усіх відомих пластиків) і самі макаронні вироби мають бурштиновий колір, що приваблює покупців.